Novým zastupitelem za Piráty a nezávislé je Ondřej Hapala

Novým zastupitelem za Piráty a nezávislé je Ondřej Hapala

Na prosincovém jednání zastupitelstva města Svitavy oznámil dlouholetý zastupitel Miroslav Sedlák svoji rezignaci. Mezi důvody, které uvedl, bylo zejména nemožnost prosazení důležitých programových cílů, dehonestace opozice, přehlížení výstupů dopravní komise a celkově nevhodná atmosféra v zastupitelstvu. Z těchto a dalších osobních důvodů se rozhodl rezignovat na svůj mandát, a to ke konci roku 2019. Děkujeme Mirkovi za jeho dlouhodobou kvalitní práci pro náš volební subjekt a pro město Svitavy.

První náhradnice Radka Oblouková se rozhodla mandát zastupitele nepřijmout. “Po zvážení všech okolností jsem dospěla k názoru, že mandát zastupitele města Svitavy nemohu přijmout, a to především z osobních důvodů. Omlouvám se všem, kteří mi důvěřovali a dali svůj hlas v komunálních volbách v roce 2018,” uvádí Radka Oblouková.

Novým zastupitelem se tak od ledna stává další v pořadí Ondřej Hapala, který ke své nové roli uvádí: “Chci pokračovat v kvalitní opoziční práci Pirátů a nezávislých. Věřím, že budeme i nadále nacházet konsenzus napříč politickým spektrem co se týče starosti o veřejné prostory a životní prostředí. Dále potom doufám v pokrok v oblasti dopravy a sociální politiky.“ V minulosti se Ondra účastnil programu prevence kriminality ve Svitavách a spolupracoval na koncepci krizového řízení pro městskou část Brno-střed. Na tyto zkušenosti chce navázat z pozice zastupitele a nabídnout své služby všem obyvatelům Svitav.

Přejeme Ondrovi hodně sil do práce v zastupitelstvu města Svitavy.